Rodzaje kabin prysznicowych

Rynek armatury sanitarnej daje obecnie swoim klientom wiele możliwości wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej do łazienki. Wybór ten jest bardzo duży, a ponadto poza kabinami składanymi, można również zakupić gotowe, które podłącza się po prostu do kanalizacji ściekowej. Najczęściej wybieramy kabiny prysznicowe narożnikowe, oferujące dobrą funkcjonalność zwłaszcza w małych łazienkach. Znajdują się one w kącie pomieszczenia, przez co sama zabudowa prysznica jest mało skomplikowana i zajmuje mało miejsca.

Poza narożnymi, szklane kabiny prysznicowe wykonuje się w formie wnękowej. W tym celu jedna ze ścian łazienki musi posiadać taką wnękę, lub można ją specjalnie utworzyć, najczęściej z wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, pustaków szklanych, betonu komórkowego, cegieł, bądź bloczków ceramicznych, tworzących w takiej konstrukcji ściany boczne. Kabina prysznicowa tego typu odgrodzona jest dodatkowo drzwiami lub kotarą i zaizolowana folią płynną lub innym tego typu materiałem.

Kabiny prysznicowe przyścienne są inną wersją formy narożnikowej, ale przylegającą tylko do jednej ze ścian łazienki. Osobną kategorią są natomiast prysznice wolnostojące, usytuowane dowolnie w stosunku do pozostałej przestrzeni łazienki. Przeznaczone są one raczej do większych pomieszczeń, a w dodatku decyzja o postawieniu takiej kabiny musi być podjęta na etapie projektowania odpływów. Chętniej wybiera się kabiny prysznicowe, zbudowane na planie ćwiartki koła, zajmujące mało miejsca, a dające wrażenie przestrzenności i wygody podczas kąpieli.

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

WordPress Themes