Sposoby urządzenia małej łazienki

Łazienki w blokach są zazwyczaj wyposażone skromnie, a ilość przestrzeni do wykorzystania w nich pozostawia wiele do życzenia. Oczywiste zatem wydaje się, że należy się w takich przypadkach decydować raczej na szklane kabiny prysznicowe niż na wanny. Dają one możliwości optycznego powiększenia łazienki dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i detali wykończeniowych. Należy przy tym unikać konstrukcji ciemnych, ciężkich i gęsto zabudowanych. Lepsze wrażenie uzyska się, stosując mocno przeszklone kabiny prysznicowe o lekkich konstrukcjach.

Wybierając więc instalację sanitarną do małej łazienki, naszym głównym założeniem jest prostota konstrukcji, co wiąże się z małą ilością profili. Kabiny prysznicowe szklane są przy tym o tyle wygodne, że stopień przezroczystości ścianek i drzwi możemy dobrać sami. Jeśli chcemy sobie zapewnić więcej prywatności w czasie kąpieli, powinniśmy wybrać kabinę, w której oszklenie jest lekko grafitowe i przydymione. Często również poszczególne elementy kabiny są maksymalnie monochromatyczne i jednolite w celu łatwiejszego czyszczenia. Ponadto szkło, z którego wykonuje się elementy kabiny pokryte jest często powłokami, utrudniającymi osadzanie się brudu.

Zależnie od dostępnej przestrzeni w małej łazience istnieje też dużo możliwości pod względem wymiarów kabiny prysznicowej. Montaż szklanych kabin nie powinien przysporzyć wielu trudności, na co duży wpływ ma nieskomplikowanie całej konstrukcji. Szklane kabiny prysznicowe posiadają ponadto regulacje profili ściennych oraz poziomowania drzwi.

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

WordPress Themes